heart-on-road-1.jpg

  • Terminy warsztatów w ramach 6 edycji programu W RYTM SERCA:

 

 

Warsztat 1: 28 – 29 września 2019,

Warsztat 2: 12-13 października 2019,

Warsztat 3: 16-17 listopada 2019,

Warsztat 4: 21-22 grudnia 2019,

Warsztat 5: 18-19 stycznia 2020,

Warsztat 6: 15-16 lutego 2020,

Warsztat 7: 14-15 marca 2020,

Warsztat 8: 18-19 kwietnia 2020,

Warsztat 9: 16-17 maja 2020,

Warsztat 10: 13-14 czerwca 2020,

Warsztat 11: 4-5 lipca 2020,

Warsztat 12: 25 lipca 2020

 

  • Tematyka warsztatów:

Warsztat 1: „Moja Bajka”, czyli potęga myśli

Warsztat 2: „To, co jest. Jest. I jest dla Ciebie”, czyli potęga bycia, moc obserwacji i magia perspektywy.

Warsztat 3: „Wewnętrzne trio: diagnoza i relacja wewnętrzna”, czyli o wewnętrznym dziecku, rodzicu i dorosłym; o kochaniu siebie.

Warsztat 4: „Początek i paradygmat”, czyli o wzorcach myślowych i działaniach uformowanych na początku Twojego życia.

Warsztat 5: „Kobieta – Matka - Inne kobiety-Pierwiastek kobiecy”, czyli o kobiecości, która Cię buduje i otacza oraz wewnętrznej.

Warsztat 6: „Mężczyzna – Ojciec – inni mężczyźni – Animus”, czyli o męskości, która Cię buduje i otacza oraz o Twoim pierwiastku męskim.

Warsztat 7: „Relacje, granice, komunikacja”, czyli o tym, jak relacja wewnętrzna wpływa na relację zewnętrzną i na odwrót oraz o Twoim „Tak” i „Nie”.

Warsztat 8: „Piękno jest Tobą”, czyli o uznawaniu, docenianiu siebie i nauce kochania.

Warsztat 9: „Sens, talent, frajda”, czyli o tym, co jest Twoja naturalną właściwością i o życiu spójnie ze sobą. W rytm serca.

Warsztat 10: „Sensualność, seksualność, swoboda i doświadczanie”, czyli o pozwalaniu sobie na bycie sobą, na zabawę, potrzeby własne i bycie nie-od-linijki.

Warsztat 11: „Komfort, odwaga, wizja, rozmach”, czyli o tym, jak chcesz przeżyć życie i jakim człowiekiem chcesz być w życiu.

Warsztat 12: „Plony, bogactwo, domkniecie drogi”, czyli o uznaniu własnego procesu, pozbieraniu darów, wdzięczności i domykaniu tego, co się skończyło.

  • Godziny warsztatowej pracy:

** soboty: 9:30 -13:30 warsztat (4 godziny) / 13:30 – 15:00 przerwa obiadowa / 15:00 – 19:00 warsztat (4 godziny)

niedziele: 10:00 – 14:30 (4,5 godziny)

** Ostatni warsztat trwa ok 5 godzin i kończy się uroczystą kolacją – godziny trwania warsztatu i miejsce gali - ustalają uczestniczki

Zgłoszenia należy kierować do Dominiki Świąteckiej-Majewskiej:

na adres e-mail: dominika.swiatecka@wp.pl albo telefonicznie 603 088 679

Organizatorka zastrzega sobie prawo do wprowadzenia zmian w harmonogramie z ważnych przyczyn.

Weekend 1

„Moja bajka”

_______________________________________________

Wrzesień 2019

_______________________________________________

 

Twoje myśli nie opisują Twojego świata. One go tworzą. A tworząc go, tworzą Twój nastrój, Twoje poczucie mocy i niemocy, Twoje blokady, Twoje chcenie, zdrowotny stan Twojego ciała, Twoje zachowanie, działanie, poziom wiary i sensu. Twój dobrostan. Twoją Jakość, którą jesteś i którą żyjesz.

To „Twoja bajka”. Jesteś jej Panią. Możesz napisać każdy scenariusz.

 

Warsztat poświęcony jest myślom i ich mocy. Dowiesz się i doświadczysz, jaki mają wpływ na różne poziomy Ciebie i na Twój dobrostan. Dostrzeżesz, jaką bajkę (codzienność oraz w niej siebie) sobie tworzysz i zweryfikujesz, czy jest tą, w której chcesz żyć. Przyjrzysz się myślowemu pobudzeniu Twojego układu nerwowego i nauczysz się je wyciszać. Dowiesz się o zniekształceniach myślowych i o tym, jak wpływają na Twoje samopoczucie oraz jakie mają długofalowe konsekwencje. Dowiesz się o filtrach, które wpływają na sposób postrzegania. Poznasz swoje sabotujące głosy i zaczniesz oddzielać je od swojej mocy. Dowiesz się o subtelnych materiach przemiany – energii i zaczniesz uczyć się naginać wszechświat do swoich marzeń.

Efekt: *zaczniesz obserwować i świadomie zarządzać swoimi myślami * zaczniesz zauważać zniekształcenia, które nawykowo czynisz oraz to, jak zmieniają Twój dobrostan i Twoją rzeczywistość * zaczniesz rozróżniać sabotujący aspekt Ciebie od reszty Ciebie i tym samym otworzysz sobie drzwi do swojej odwagi, mocy i swoich możliwości * zaczniesz być świadoma filtrów postrzegania, co wpłynie na tworzoną przez Ciebie rzeczywistość *  nauczysz się wyciszać hałaśliwość umysłu i uspokajać się w codziennym dniu * zaczniesz świadomie tworzyć każdą chwilę swojego dnia * zaczniesz wykorzystywać myśli do budowania energii wewnętrznej i podnoszenia swoich wibracji *poznasz narzędzie hamowania „wkręcania” i tworzenia toksycznych scenariuszy * poczujesz, że masz wpływ

Praktyka:

W czasie po warsztacie – będziesz praktykowała i budowała nowe nawyki – związane z myślami i układem nerwowym.

Dostaniesz prosty, codzienny przewodnik, który pomoże Ci się zmobilizować oraz ukierunkować swoją energię i swoje działania.

   

Potęga myśli.

Weekend 2

„To, co jest. Jest. I jest dla Ciebie.”

_______________________________________________

Październik 2019

_______________________________________________

 

Kombinujemy. Wymyślamy. Zakładamy. Oczekujemy. Rościmy sobie. Zakłamujemy. Wyobrażamy sobie. Uciekamy od prawdy. Bujamy w obłokach. Kombinujemy niestworzone historie.

A tymczasem: to, co jest i tak jest. I jest DLA CIEBIE.

 

Warsztat poświęcony jest w pierwszej części: obserwacji, obecności, uważności i płynności. W drugiej: alchemii życia, czyli zasadom, które nim władają, takim jak proces oraz jedność przeciwieństw. W każdej części spotkasz się z miłością.

Część 1. Nauczysz się obserwować siebie, wszystko i wszystkich na wielu poziomach. Na poziomie myśli, uczuć, ciała, interakcji, etc… Zaczniesz się równoważyć dzięki zatrzymaniu i kontaktowi z tym, co jest i kto jest. Spotkasz się z tym, co jest oraz z tym, co to w Tobie wywołuje. Usłyszysz swoją wewnętrzną prawdę i zaczniesz mieć z nią kontakt. Zaczniesz uczyć się oddychać pełniej. Zaczniesz uczyć się wyciszać i medytować. Zaczniesz dostrzegać zmienność i względność. Przepływ.

Część 2. Spojrzysz na siebie, swoje życie, ludzi w Twoim życiu i wszelkie ważne zdarzenia z innej, życiozmiennej perspektywy: „Wszystko jest dla Ciebie”. Spotkasz się z perspektywą duszy. Otworzysz się na myśli i uczucia, których nie doświadczyłabyś nie wchodząc w perspektywę, do której Cię zaproszę.

Efekt: Część 1 *zatrzymasz się w biegu dosłownym i biegu myśli oraz zaczniesz uczyć się obserwować siebie na wielu poziomach *znajdziesz w tym osadzenie, ugruntowanie i spokój wewnętrzny *zaczniesz rezygnować z osądzania i jego ciężaru * zaczniesz widzieć to, co jest *zaczniesz uczyć się z tym mierzyć i to wykorzystywać do tworzenia życia, jakie chcesz wieść * poczujesz większy spokój i kontakt ze sobą * poczujesz, usłyszysz swoją prawdę, niezależną od głosu innych *zaczniesz rozwijać w sobie więcej zrozumienia i życzliwości, odchodząc od surowości i osądzania *zaczniesz doświadczać miłości, zauważać ją i wypełniać się nią *poczujesz się kochana

Część 2 *zaczniesz inaczej postrzegać wszystko i wszystkich * znajdziesz w tym spokój, więcej oddechu, więcej sensu i celowości, więcej szans oraz możliwości dla siebie *stworzysz sobie przestrzeń do zaprzestania oskarżeń, narzekań i unikania odpowiedzialności za jakość *poczujesz głębię, sens i wielką mądrość we wszystkim *zaczniesz kierować się miłością, jej radami i wskazówkami

 

Praktyka:

W czasie po warsztacie – będziesz praktykowała i budowała nowe nawyki związane ze zdolnością bycia i obserwowania oraz dostrzegania sensu i miłości we wszystkim.

Dostaniesz prosty, codzienny przewodnik, który pomoże Ci się zmobilizować oraz ukierunkować swoją energię i swoje działania.

 

Potęga bycia *Moc obserwacji * Magia perspektywy

 

Weekend 3

Wewnętrzne trio. Diagnoza i relacja wewnętrzna.

_______________________________________________

Listopad 2019

_______________________________________________

 

Działamy reaktywnie, impulsywnie, często nie rozumiejąc, co się dzieje, skąd to przyszło i po co to wszystko. Nie podoba nam się wiele, najwięcej w sobie. Oceniamy się, najczęściej krytycznie, windujemy sobie poprzeczkę albo pomijamy siebie i odkładamy na wieczne „potem”. I mimo wszystko pragniemy niezmiennie tego samego: miłości i akceptacji. Bycia ukochaną, akceptowaną, przyjętą i ważną. Klucz do tego jest w Tobie.

 

Warsztat poświęcony jest wewnętrznemu trio, czyli aspektom osobowości takim, jak wewnętrzne dziecko, wewnętrzny rodzic i wewnętrzny dorosły. Dowiesz się, czym są oraz jak fundamentalne znaczenie mają dla Twojego poczucia szczęścia i jakości wszystkiego, co z Ciebie wynika. Określisz jaka jest Twoja wewnętrzna dziewczynka (dziecko), jaka jest jej wewnętrzna mama/tata (rodzic) i jaki jest Twój wewnętrzny dorosły. Określisz ich potrzeby i kierunek rozwoju Twoich wewnętrznych aspektów osobowości tak, by działały dla Ciebie, a nie przeciwko Tobie oraz byś Ty czuła większą harmonię, miłość i szczęście. Określisz zasoby każdego z aspektów swojej osobowości, ich potencjały oraz cienie. Zaczniesz uczyć się kochać siebie, głęboką, mądrą, akceptującą miłością, która nie tylko przytula to, co w Tobie ładne, ale także to, czego nie lubisz, nie rozumiesz lub odrzucasz. Rozpoczniesz pracę z komunikacją, zaczynając od zdolności dostrzegania poziomu, z jakiego w danym momencie komunikujesz się ze sobą, z innymi, ze światem.

 

Efekt: Zaczniesz głębiej rozumieć siebie i dzięki temu zaczniesz mądrzej, życzliwiej towarzyszyć sobie w codziennym dniu * zaczniesz wspierać siebie z miłością i ograniczysz surowość oraz krytycyzm wobec siebie * zaczniesz zaglądać do siebie, jak troskliwa mama zagląda do pokoiku swojego dziecka i będziesz w kontakcie ze sobą, świadoma swojego obecnego stanu oraz swoich potrzeb *zaczniesz z miłością towarzyszyć sobie w trudniejszych chwilach, gdyż będziesz wiedziała, jak się ze sobą wówczas obchodzić  * zaczniesz rozważniej komunikować potrzeby i uczucia w korzystnych warunkach i czasie

 

Praktyka:

W czasie po warsztacie – będziesz praktykowała i budowała nowe nawyki związane z byciem dla swojej wewnętrznej dziewczynki najtroskliwszą i najmądrzejszą mamą.

Dostaniesz prosty, codzienny przewodnik, który pomoże Ci się zmobilizować oraz ukierunkować swoją energię i swoje działania.

 

 

Magia wewnętrznego piękna * Kochając siebie

 

Weekend 4

Początek i paradygmat.

_______________________________________________

Grudzień 2019

_______________________________________________

 

Początkowy etap życia determinuje nasze losy, określając tematy, które mamy do przepracowania, wdrukowując w nas wzorce myślowe oraz nawyki działania, wgrywając nam modele prawdy, które warunkują naszą postawę wobec siebie, ludzi, życia, wszystkiego i wszystkich. Tam, na początku, jest zaczyn naszej mocy i niemocy. Świadomość, zrozumienie i miłość są kluczem do zmiany tego, co dla nas niekorzystne w osobiste złoto, jak mądrość, miłość i spokój wewnętrzny.

 

Warsztat poświęcony jest poznaniu właściwości Twojej konstelacji rodzinnej i jej ważności w kontekście Ciebie obecnej. Poznasz energetyczną dynamikę swojej rodziny oraz jej wpływ na Ciebie. Określisz swoją rolę i jej wielopoziomowe konsekwencje. Określisz wzorce stworzone na początku swojego życia – odnośnie relacji, kobiety w relacji (kobieta – mężczyzna, kobieta – dziecko), mężczyzny w relacji mężczyzna – kobieta, mężczyzna – dziecko) oraz główny paradygmat, który wpływa na Twoją tożsamość i programuje Twoje istnienie. Pozbierasz dary – zasoby, jakie dostałaś ze swojego początku oraz swój cień wynikający z niego (to, co odrzucone i wyparte). Przytulisz i ukochasz siebie ze swojego początku. Rozpoczniesz proces odpuszczania, wybaczania i akceptacji oraz przekształcania tego, co było i jest w swój zasób, bogactwo i klucz do rozwoju oraz miłości. Zweryfikujesz zależność swojego początku od wewnętrznych aspektów siebie (dziecka, rodzica i dorosłego) oraz własnych sabotażystów. Określisz również rodzaj komunikacji, jaki zaszczepiono Ci na Twoim początku.

 

Efekt: *zrozumiesz, że wszystko ma głęboki sens, nawet najtrudniejszy początek i poczujesz się z tym spokojniej * zaczniesz dostrzegać mechanizmy i zależności, które wpływają na Ciebie obecnie i jakość twojego życia, a które mają swoje źródło w Twoim początku * zaczniesz coraz bardziej rozumieć i akceptować, coraz mniej oceniać, a coraz więcej z życzliwością, czułością i miłością robić w swoim sercu miejsce na to, co było, by zrobić z tego swoje najpiękniejsze TERAZ * uświadomisz sobie dary, jakie dostałaś od swoich rodziców, nawet, jeśli nie uczestniczyli w Twoim życiu *temu, co odrzucone, zaczniesz robić miejsce w swoim sercu i poczujesz się z tym spokojniej i bardziej harmonijnie * poczujesz się częścią całości i zaczniesz dostrzegać zaproszenie do rozwoju, jaki stworzył Ci Twój własny początek * będziesz coraz czulej kochać wszystkie aspekty i części siebie i coraz głębiej rozumieć swoje wewnętrzne dziecko, wewnętrznego rodzica i dorosłego

 

Praktyka:

W czasie po warsztacie – będziesz praktykowała i budowała nowe nawyki związane z pracą z paradygmatem i gojeniem przeszłych ran.

Dostaniesz prosty, codzienny przewodnik, który pomoże Ci się zmobilizować oraz ukierunkować swoją energię i swoje działania.

 

Zaczyn – jego mądrość i piękno.

Weekend 5

Kobieta - Matka – Inne Kobiety – Pierwiastek kobiecy.

_______________________________________________

Styczeń 2020

_______________________________________________

 

Kim jest kobieta? Co ją tworzy? Co może? Ty, Ona, One. Matka - pierwsza, najważniejsza kobieta w Twoim życiu. Jej wpływ na Ciebie, kobietę w Tobie i Twoje życie – niezależnie od tego, czy była/jest obecna w Twoim życiu, czy nie; czy ją cenisz, czy nie. Stworzony przez nią pierwowzór kobiety, od którego być może uciekasz lub z którym się synchronizujesz. Kobieta – kim jest dla Ciebie i jaka kobieta jest Tobą? Kobiety – kim są dla Ciebie, jak je postrzegasz i traktujesz oraz jakie relacje z nimi tworzysz? Kobieta archetyp, kobieta – stereotyp, kobieta w Twej matce, kobiety w Twoim życiu i kobiecość w Tobie.

Warsztat poświęcony jest kobiecie i kobiecości. Poznasz archetypową perspektywę na kobietę, określisz stereotypowe postrzeganie kobiety i oddzielisz od niego swój własny ogląd na kobiecość. Spojrzysz na swoją matkę – jak na kobietę oraz na to, jaki wzorzec kobiety przekazała Ci na poziomach świadomym i nieświadomym. Przyjrzysz się ważnym postaciom kobiet w Twoim życiu i zweryfikujesz ich wpływ na Ciebie i Twoje postrzeganie kobiety i kobiecości. Pozbierasz dary od kobiet ze swego rodu. Określisz swoje przekonania odnoście roli kobiety i kobiecości oraz zweryfikujesz ich korzystność. Określisz swój pierwiastek kobiecy i ukierunkujesz jego rozwój. Przyjrzysz się swojej kobiecości w różnych obszarach życia: relacje intymne, środowisko zawodowe, relacje z dziećmi, relacje z kobietami, seksualność, twórczość, etc. Ponazywasz swoje kobiece bogactwo oraz określisz swoje potencjały do rozwoju. Nazwiesz też do jakiej kobiecości zapraszasz kobietę w sobie. I zaczniesz proces akceptacji i kochania kobiety, którą jesteś.

Efekt: *oddzielisz teorię, poglądy i opinie od swojego własnego postrzegania na temat Kobiety i kobiecości * poczujesz się z tym pewniej, spokojniej i będziesz bardziej osadzona w sobie * spojrzysz na swoją matkę, jak na kobietę i określisz dary, jakie od niej dostałaś, lekcje, jakie Ci przyniosła i wzorce, jakie Ci zaszczepiła * zweryfikujesz, co z tego Ci służy, a co nie i szanując ją oraz inne kobiety w swoim rodzie - świadomie wybierzesz swoje postrzeganie i postępowanie *posmakujesz mocy linii kobiet w Twoim rodzie * określisz swoją kobiecość w różnych obszarach swojego życia oraz to, co Cię blokuje, co łaknie rozwoju i jaką chcesz być * da Ci to świadomość i  poczucie sprawczości * zaczniesz doceniać kobietę w sobie i delektować się kobiecością * określisz w jaki sposób wchodzisz w relacje z kobietami i czy to Ci służy * da Ci to odwagę budowania świadomych relacji * docenisz ważne kobiety w swoim życiu i dary, jakie od nich i dzięki nim dostałaś

 

Praktyka:

W czasie po warsztacie – będziesz praktykowała i budowała nowe nawyki związane z byciem kobietą i kochaniem oraz celebrowaniem swojej kobiecości. Będziesz też świadomie zarządzała relacjami z kobietami.

Dostaniesz prosty, codzienny przewodnik, który pomoże Ci się zmobilizować oraz ukierunkować swoją energię i swoje działania.

 

Piękno bycia kobietą.

Weekend 6

Mężczyzna - Ojciec – Inni Mężczyźni – Pierwiastek męski.

_______________________________________________

Luty 2020

_______________________________________________

 

Kim jest mężczyzna? Kim nie jest? Kim bywa? Jak się z nim obchodzić? Co może? Archetyp, stereotyp i Twoja własna prawda. Ojciec – pierwszy męski świat, który wpłynął na Ciebie. Wzorzec mężczyzny, który w Tobie zasiał. Mężczyźni ważni w Twoim życiu. Kim byli/są, co wnieśli, jakie niosą wzorce relacji? Pierwiastek męski w Tobie – źródło mocy, sprawczości, asertywności i ruchu.

Warsztat poświęcony jest mężczyźnie, męskości i animusowi. Poznasz archetypową perspektywę na mężczyznę, określisz stereotypowe postrzeganie mężczyzn i oddzielisz od niego swój własny ogląd na mężczyzn i męskość. Spojrzysz na swojego ojca – jak na mężczyznę oraz na to, jaki wzorzec mężczyzny przekazał Ci na poziomach świadomym i nieświadomym. Przyjrzysz się ważnym postaciom mężczyzn w Twoim życiu i zweryfikujesz ich wpływ na Ciebie i Twoje postrzeganie mężczyzny i męskości. Pozbierasz dary od mężczyzn ze swego rodu. Określisz swoje przekonania odnoście roli mężczyzn i męskości oraz zweryfikujesz ich korzystność. Ponazywasz swoje zasoby związane z mężczyznami oraz określisz swoje potencjały do rozwoju. Przyjrzysz się sposobom tworzenia relacji z mężczyznami. Określisz swój pierwiastek męski (animusa) i ukierunkujesz jego rozwój. Przyjrzysz się swojemu animusowi w różnych obszarach życia: relacje intymne, środowisko zawodowe, relacje z dziećmi, relacje z kobietami, z mężczyznami, seksualność, twórczość, etc. I zaczniesz proces akceptacji i kochania męskiego aspektu kobiety, którą jesteś.

Efekt: *oddzielisz teorie, poglądy i opinie od swojego własnego postrzegania na temat mężczyzny i męskości * poczujesz się z tym pewniej, spokojniej i będziesz bardziej osadzona w sobie oraz zorientowana na to, czego chcesz i czego nie chcesz * spojrzysz na swojego ojca, jak na mężczyznę i określisz dary, jakie od niego dostałaś, lekcje, jakie Ci przyniósł i wzorce, jakie Ci zaszczepił * zweryfikujesz, co z tego Ci służy, a co nie i szanując jego oraz innych mężczyzn w swoim rodzie - świadomie wybierzesz swoje postrzeganie i postępowanie *posmakujesz mocy linii mężczyzn w Twoim rodzie * określisz swój pierwiastek męski w różnych obszarach swojego życia oraz to, co Cię blokuje, co łaknie rozwoju i jaką chcesz być * da Ci to świadomość i  poczucie sprawczości * zaczniesz doceniać męski aspekt kobiety w sobie i delektować się tą kobiecością * określisz w jaki sposób wchodzisz w relacje z mężczyznami i czy to Ci służy * da Ci to odwagę budowania świadomych relacji * docenisz ważnych mężczyzn w swoim życiu i dary, jakie od nich i dzięki nim dostałaś

 

Praktyka:

W czasie po warsztacie – będziesz praktykowała i budowała nowe nawyki związane z byciem kobietą świadomą swojego męskiego pierwiastka oraz kochaniem oraz celebrowaniem swojej kobiecości. Będziesz też świadomie zarządzała relacjami z mężczyznami.

 

Dostaniesz prosty, codzienny przewodnik, który pomoże Ci się zmobilizować oraz ukierunkować swoją energię i swoje działania.

Animus – moc wewnętrzna.

Weekend 7

Relacje – granice – komunikacja.

_______________________________________________

Marzec 2020

_______________________________________________


 

W jaki sposób relacje, które tworzę odbijają mnie? Co we mnie jest gotowe na uzdrawianie
i ukochanie? Jak postrzegam i traktuję innych? I jak traktuję siebie? Na co pozwalam, do czego aspiruję, czy i jak się wymieniam, w jaki sposób komunikuję? Jak dbam o siebie, dbając o innych? Czy nadużywam i kogo? I jaką mam z tego głęboką korzyść?

 

Warsztat poświęcony jest relacjom, jakie tworzę z innymi ludźmi, uwzględniając różne poziomy zażyłości. Przyjrzysz się ważności w relacjach – komu i czemu ją nadajesz oraz po co to robisz. Przyjrzysz się granicom, które stawiasz lub nie oraz ich wpływowi na Twój dobrostan i dobrostan relacji. Przyjrzysz się w jaki sposób pozwalasz ludziom wpływać na siebie (opinie, poglądy, oceny, etc..) i jaką moc i znaczenie ma Twoje stanowisko względem stanowiska innych. Przyjrzysz się również swojemu sposobowi komunikacji oraz poćwiczysz aktywne, uważne, głębokie słuchanie. Sprawdzisz – w jaki sposób relacje z ludźmi – odbijają Twoją własną relację wewnętrzną oraz co w Tobie domaga się uwagi i miłości. Zweryfikujesz także swoje przekonania związane z relacjami.

Efekt: *określisz własne poziomy relacyjnej zażyłości i posegregujesz swoje relacje * da Ci to zrozumienie, spokój oraz świadomość granic * określisz swój własny stopień podatności na wpływy innych oraz poziom ważności, jaki nadajesz własnej prawdzie * zrozumiesz czym/kim kierujesz się podczas dokonywania wyborów * uświadomisz sobie znaczenie granic oraz to, jakie granice Ty wyznaczasz i jaki ma to wpływ na Ciebie * przyjrzysz się swojemu sposobowi komunikacji i zastanowisz się nad jego wpływem na upragnioną jakość, czyli efekt * zapoznasz się z aktywnym słuchaniem, które pozwoli Ci odbierać informacje z poziomów głębszych, niż słowa * w sposobach budowania i utrzymywania relacji z innymi – zaczniesz widzieć siebie, dostrzegając te części siebie, które są gotowe na zmianę * pozwoli Ci to na ukochanie tych części siebie i wniesie więcej harmonii, samoakceptacji i miłości; pozwoli Ci również świadomie troszczyć się o siebie w trudniejszych momentach relacyjnych * zaczniesz świadomie budować i zarządzać bliskością z innymi * będzie Ci bliżej do siebie i bliżej do innych * zrozumiesz i pokochasz moc „nie” i „tak” oraz zaczniesz rozumieć, iż nie stoją one w kontrze do miłości * dowiesz się o duchowej perspektywie na relacje i jej głębokiej mądrości i życzliwym sensie

 

Praktyka:

W czasie po warsztacie – będziesz praktykowała i budowała nowe nawyki związane ze świadomym stawianiem granic oraz komunikacją opartą na miłości. Będziesz również praktykowała uważne słuchanie.  

Dostaniesz prosty, codzienny przewodnik, który pomoże Ci się zmobilizować oraz ukierunkować swoją energię i swoje działania.

 

 

Relacje zewnętrzne – relacja wewnętrzna, zaproszenie do miłości.

Weekend 8

Piękno jest Tobą.

_______________________________________________

Kwiecień 2020

_______________________________________________

Lubię to, ale tylko tak… Tego nie lubię, tego nie cierpię… To jest takie, tamto siakie, powinno być tak, nie powinno być… „Ale fajnie to zrobiłaś!”…., „eeee, tam, no co Ty, … ja tylko tak…” Ona to ma ładne, ona to ma fajnie, ona to ma dobrze, … a ja…

O dostrzeganiu, szanowaniu oczywistego i cieszeniu się tym. Piękno jest Tobą.

 

Warsztat poświęcony jest widzeniu i uznawaniu własnego piękna. Wewnętrznego i zewnętrznego. Zdefiniujesz piękno w ogóle oraz piękno wewnętrzne i zewnętrzne. Oddzielisz stereotypy od własnego oglądu tematu. Rozpoznasz własne przekonania. Zobaczysz swoje wewnętrzne piękno, określisz swoje zasoby, nazwiesz swoje wewnętrzne bogactwo. To, które dostałaś od życia; to, które dostałaś od przodków i to, którego masz ogrom w sobie. Odłożysz ciężar oceniania i zaczniesz proces uznawania własnej wartości, własnych skarbów i piękna. Poznasz siłę doceniania oraz widzenia piękna w człowieku i zaczniesz doceniać to, co lubisz w sobie oraz to, co odrzucasz. Przyjrzysz się również swojemu zewnętrzu – okiem bez krytyki i niechęci. Zaczniesz zauważać historię zapisaną w Twoim ciele oraz sposobie poruszania i bycia. I zaczniesz ogarniać to życzliwością i miłością. Zaczniesz również dostrzegać swoją unikatowość. Spotkasz się z perspektywą innych ludzi (z poziomu miłości) na Ciebie i zaczniesz integrować to odbicie do swego wnętrza. Rozpoczniesz także naukę komplementowania siebie i cieszenia się sobą. Określisz granicę pomiędzy niepotrzebną skromnością, świadomością i pychą.  Zostaniesz zaproszona do „odwagi bycia”, byś zaczęła/ prowadziła proces „pełnokrwistego, świadomego życia” i „odwagi bycia najpiękniejszą sobą”.

Efekt:  * oddzielisz stereotypy od własnej perspektywy i prawdy, co da Ci przestrzeń na życzliwe widzenie siebie i innych * dostrzeżesz i nazwiesz swoje bogactwo, zasobność i piękno * poczujesz moc płynącą z tego i radość  * zweryfikujesz swoje przekonania na temat siebie i swojego piękna * z miłością przytulisz te części siebie, które lubisz i akceptujesz oraz te, których nie lubisz lub nie chcesz widzieć * poczujesz się przez to pełniejsza i bardziej zintegrowana * zaczniesz praktykować docenianie samej siebie i uznawanie siebie oraz poczujesz potęgę tego * inne życzliwe lustra (ludzie) odbiją Twoje piękno, pokazując Ci to, czego nie nazywasz lub potwierdzając to, co już wiesz * doświadczysz ogromu wpływu tego * zaczniesz kochać historię zapisaną w Twoim ciele, w Twoim ruchu, w Twoim wnętrzu i dostrzegać własne piękno * będziesz miała odwagę widzieć się uczciwie – w całości – i cienie i światło oraz zaczniesz przytulać z miłością każdą cząstkę siebie * poczujesz się piękna i bardziej spójna ze sobą

 

Praktyka:

W czasie po warsztacie – będziesz praktykowała i budowała nowe nawyki związane z życzliwym widzeniem siebie, kochaniem każdej części siebie i uznawaniem oraz docenianiem siebie. 

Dostaniesz prosty, codzienny przewodnik, który pomoże Ci się zmobilizować oraz ukierunkować swoją energię i swoje działania.

 

Kochając siebie.

 

Weekend 9

Sens, Talent, Frajda

_______________________________________________

Maj 2020

_______________________________________________

Bez kompasu – błąkasz się wszędzie i nigdzie. Możesz trafić w fajne przestrzenie i w przestrzenie kompletnie nie-Twoje. Tymczasem – masz w sobie wszystko, co jest potrzebne do szczęśliwego bycia – osobistego, czy też zawodowego. To, co obchodzi Cię najbardziej, Twój najgłębszy sens; to, do czego masz naturalną smykałkę i to, co Cię cieszy i napędza. Świadomość tego i zdolność połączenia, niczym puzzli – to klucz do spokoju, spełnienia i szczęścia.

 

Warsztat poświęcony jest uświadomieniu sobie i nazwaniu Twoich fundamentalnych wartości, talentów oraz tego, co ładuje Twoje baterie i daje Ci poczucie radości. Uświadomisz sobie znaczenie fundamentalnych wartości oraz określisz ich obecność (poziom wyrażenia) w ważnych obszarach Twojego życia, jak życie osobiste, zawodowe. Uświadomisz sobie funkcję wartości jako kompasu serca. Określisz, w jaki sposób życie spójne z własnymi fundamentami sprzyja poczuciu spełnienia, spokoju i szczęścia. Poszerzysz swoją definicję „talentu” i zweryfikujesz niekorzystne przekonania na ten temat. Uświadomisz sobie swoje talenty i zweryfikujesz na ile i w jakich obszarach je wykorzystujesz. Określisz także źródła swojego napędu energetycznego i radości oraz sprawdzisz na ile z nich korzystasz oraz w jaki sposób to na Ciebie wpływa. Sprawdzisz poziom obowiązkowości i zadaniowości w swoim życiu codziennym oraz poziom radości, a także, czy to Ci służy. Jeśli – nie – poszukasz pomysłów na zmianę.  Zweryfikujesz także swoją postawę, która wpływa na odczuwanie radości i/lub musu. Sprawdzisz także połączenie swoich puzzli: sensu, talentów i frajdy – określając, co czynią możliwym i do czego Cię zapraszają.

Efekt:  * określisz swoje fundamentalne wartości i poczujesz ogromne, wewnętrzne wsparcie w wielkich i małych wyborach * zweryfikujesz na ile żyjesz spójnie ze sobą i w jaki sposób to wpływa na Twoje poczucie spokoju, spełnienia i szczęścia * w przypadku dysharmonii – określisz jakie fundamenty własne zaniedbujesz * pozwoli Ci to wrócić na własny kurs i znów poczuć podłączenie do siebie i życia * określisz, nazwiesz i zaczniesz doceniać swoje talenty * uświadomisz sobie niekorzystne przekonania na temat swoich naturalnych zdolności * jeśli unieważniasz jakąkolwiek własna smykałkę – nadasz jej odpowiednią ważność * pozwoli Ci to z niej korzystać i nią się cieszyć * sprawdzisz na ile wykorzystujesz swoje naturalne właściwości – jak poczucie sensu i talenty – do budowania własnej drogi i własnego szczęścia * określisz swoje źródła doładowania i radości * sprawdzisz ile miejsca przeznaczasz w swoim życiu radości, a ile obowiązkowi i czy jest to dla Ciebie korzystne * zweryfikujesz też jaka postawa w Tobie oraz jakie nawyki bycia i działania mają wpływ na odczuwanie radości  * pozwoli Ci to obrać kurs na życie spójnie ze sobą w poczuciu sensu i radości * z połączenia własnych: sensu, talentów i frajdy – stworzysz przestrzeń dla nowych możliwości – w życiu zawodowym czy/i osobistym * sprawdzisz też na ile pozwalasz sobie na „głupotki”, wygłupy, zabawę i bycie „swobodnie-nie-od-linijki” * poczujesz się pełniejsza i bardziej w sobie osadzona.

Praktyka:

W czasie po warsztacie – będziesz praktykowała i budowała nowe nawyki związane z życiem spójnym z własnymi wartościami oraz w radości, a także odważysz się świadomie korzystać ze swoich talentów.

Dostaniesz prosty, codzienny przewodnik, który pomoże Ci się zmobilizować oraz ukierunkować swoją energię i swoje działania.

 

Spójnie ze sobą.

Weekend 10

Sensualność, seksualność, swoboda i doświadczanie

_______________________________________________

Czerwiec 2020

_______________________________________________

Co wolno, czego nie wolno? Co się powinno, a co nie wypada? Co pomyśli? Czy przyjmie, zrozumie? Być dla kogoś, być dla siebie, być z kimś, czy /i ze sobą? Granie ról, czy swobodne bycie? Czucie czy pozory? Czego chcę, czego nie chcę. Przyjemność i pozwalanie sobie. Smakowanie, zabawa. Co wolno, czego nie wolno. Na ręcznym, czy pełnokrwiście? Grzeczna, niegrzeczna, swobodna, każda, jaka? I jak mądrze przeżyć wszystko to, czego się doświadcza….

 

Warsztat poświęcony jest sensualności i seksualności oraz obszarowi pozwalania sobie na swobodę, zabawę
i doświadczanie. Temat dotyczy sensualnego/seksualnego bycia oraz takiegoż bycia z innym człowiekiem. Zdefiniujesz czym są dla Ciebie, sensualność, seksualność. Oddzielisz swoje postrzeganie od stereotypów. Zdiagnozujesz ograniczające Cię przekonania. Uświadomisz sobie wewnętrzne granice, które sobie wyznaczasz oraz granice, które stawiasz (lub nie) innym. Sprawdzisz, jakie znaczenie mają aspekty osobowości: wewnętrzne dziecko, rodzic i dorosły w temacie seksualności i określisz, jak możesz z nich świadomie korzystać. Podoświadczasz – praktycznych ćwiczeń z ciałem, ruchem i pracą ze zmysłami; ćwiczeń na odwagę pozwalania sobie; a także ćwiczeń na grę i zabawę w obszarach, których dotyczy warsztat (praca z doświadczaniem nowego, niespodziewanego i z ekspresją).  

Efekt:  * określisz własne postrzeganie na sensualność i seksualność własną oraz w kontekście drugiego człowieka * odrzucisz pozory, opinie i stereotypy i nazwiesz własną prawdę * da Ci to poczucie pewności i jasność kierunku * określisz własne granice, co w życzliwy sposób zadba o Twoje wybory i potrzeby oraz pozwoli Ci rezygnować z tego, co nie jest spójne z Tobą * pomoże Ci to rozebrać się z poczucia winy i wstydu * sprawdzisz czy stawiasz granice w kwestii seksualnej innym ludziom i czy ich chronisz oraz w jaki sposób to robisz * określisz też, w jaki sposób owe granice lub ich brak wpływają na Ciebie i Twoje życie * doświadczysz praktycznych ćwiczeń na pozwalanie sobie, odważanie się i świadome przekraczanie granic wstydu i „powinności” oraz wychodzenia ku zabawie, próbowaniu, doświadczaniu * praktycznie użyjesz zmysłów, ciała, ruchu, gry i zabawy, świadomego flirtu, a także pracy z głosem * te praktyczne ćwiczenia pomogą Ci sprawdzić swoją swobodę pozwalania sobie oraz pomogą Ci mądrze i z miłością towarzyszyć sobie w przekraczaniu tego, co Cię blokuje i ogranicza * poczujesz się kobieca, seksowna, bardziej wolna w sobie i uświadomisz sobie, że możesz tak wiele, a nawet wszystko, na co zechcesz sobie pozwolić * doświadczysz wolności zabawy

 

 Praktyka:

W czasie po warsztacie – będziesz praktykowała i budowała nowe nawyki związane ze świadomym byciem sensualno-seksualną istotą: z pozwalaniem sobie na to, świadomym stawianiem granic i życzliwym towarzyszeniu sobie w przekraczaniu blokad. 

Dostaniesz prosty, codzienny przewodnik, który pomoże Ci się zmobilizować oraz ukierunkować swoją energię i swoje działania.

 

Swobodnie i żywo.

 

Weekend 11

Komfort, Odwaga, Wizja, Rozmach

_______________________________________________

Lipiec 2020

_______________________________________________

Jak chcę przeżyć swoje życie? Kim chcę być, jakim człowiekiem? Jaką jakość chcę sobą reprezentować i jaką jakością chcę się otaczać? Czy opuszczać to, co wygodne? Jak zaprzyjaźnić się ze zmianą? Skąd wziąć odwagę? I jak mądrze zmieniać? Jak działać, kim być, by zrealizować zamierzenia?

 

Warsztat poświęcony jest tematowi zmiany i związanych z nią strefą komfortu, mocą oraz wizją jakości. Określisz swoje postrzeganie zmian i przekonania na ich temat. Przyjrzysz się ważnym zmianom w swoim życiu oraz ich induktorom, przebiegowi i efektom, jakie wniosły w Twoim życiu i w Tobie. Zweryfikujesz swoje postawy i działania, które korzystnie wpłynęły na efekt końcowy zmiany i proces zmiany. Dowiesz się, czym się charakteryzuje proces zmiany. Zweryfikujesz swoje podejście do rozmachu, określając „na jakie półki zwykle sięgasz”. Zdefiniujesz „moc” i określisz swoje przekonania na jej temat. Spotkasz się z wizją swojej duszy na siebie oraz połączysz ją ze swoim sensem, talentami, tym, co Cię napędza, tworząc wizję siebie, do jakiej sama siebie zaprosisz. Bawiąc się, skonkretyzujesz swoją wizję, ubierając ją w cel oraz sprawdzisz wielopoziomowy efekt celu. Zweryfikujesz, co trzeba zmienić, by stać się tą sobą z wizji i tą, która zrealizuje cel i osiągnie efekt. Sprawdzisz, jakiej postawy swojego wewnętrznego trio (dziecka, rodzica i dorosłego) potrzebujesz do tej zmiany. Określisz, czym dysponujesz na początku drogi ku celowi i wizji. Zapoznasz się z ideą twórczego działania. Stworzysz własny „zarząd do realizacji zmiany” i określisz funkcje jego członków. Zapraszając wewnętrznego stratega – stworzysz szkielet strategii realizacji celu, wyznaczając zasoby, kroki milowe, etc. Poprosisz Miłość, by pomogła Ci wyznaczyć harmonię pomiędzy działaniem i byciem, aktywnością i odpoczynkiem. Zastanowisz się, co czeka Cię poza Twoją strefą komfortu i jak może się poszerzyć, gdy wyruszysz w drogę. Przebywszy tę drogę, zanurzysz się w swojej mocy osobistej i z tego poziomu spojrzysz na wizję siebie, swój cel oraz drogę ku niemu i tej sobie, do której wzywa Cię serce i dusza.

Efekt:  * zaczniesz oswajać i zaprzyjaźniać się ze zmianami i przyjrzysz się, jaką postawę przyjmujesz w ich kontekście * to pozwoli Ci sobie pomagać w czasie zmiany i mądrze, życzliwie sobie w niej towarzyszyć * w ważnych dla siebie przestrzeniach Twojego życia - sprawdzisz, czy odważasz się sięgać wysoko, czy jedynie wyciągasz rękę po to, co na najniższej półce, a być może w ogóle nie wyciągasz ręki po nic * uświadomiwszy to sobie – określisz, w jaki sposób to na Ciebie wpływa oraz jaką masz z tego głęboką korzyść * poznasz nową perspektywę na „moc” i zaczniesz się zaprzyjaźniać z własną mocą * doda Ci to siły i poczucia sprawczości * określisz jakim człowiekiem chcesz być i jak chcesz być, na co chcesz się otworzysz i uspójnisz ją ze swym sensem, talentami oraz flow * da Ci to turbo napęd oraz poczucie kierunku * określisz to, co już masz, a co pomoże Ci w drodze ku realizacji tej wizji * poczujesz się pewniejsza i silniejsza * „przymierzysz sobie” ideę twórczego działania i bawiąc się, sprawdzisz, jak ją wykorzystywać w realizacji czegokolwiek * zaczniesz robić konkretny plan drogi ku wizji i stanie się ona przez to osiągalna, a Ty poczujesz, że wiesz ku czemu zmierzać i jakie kroki są potrzebne * spojrzysz na wizję siebie i drogę do niej z poziomu mocy i przesuniesz się w obszary możliwości * odkryjesz, jak wiele skarbów czeka Cię poza strefą komfortu

Praktyka:

W czasie po warsztacie – będziesz praktykowała wzmacnianie wizji i pracowała nad strategią i planem jej realizacji.

Dostaniesz prosty, codzienny przewodnik, który pomoże Ci się zmobilizować oraz ukierunkować swoją energię i swoje działania.

Wszystko jest możliwe.

Weekend 12

Domknięcie, plony, bogactwo

_______________________________________________

Lipiec 2020

_______________________________________________

Na końcu są bogactwa: świadomość, odpowiedzialność, doświadczenia, ludzie, uczucia... i początek...

Warsztat poświęcony jest podsumowaniu drogi W RYTM SERCA, nadaniu ważności swemu procesowi i wzięcia odpowiedzialności za zmiany i nade wszystko pozbieraniu swoich zasobów, czyli swojego bogactwa nabytego w czasie drogi. Jest również przestrzenią domykania, czyli kończenia tego, co się kończy.

Efekt:  * nazwiesz i uznasz wartość przemiany, jaka zaszła w Tobie, swojej drogi i jej etapów oraz nade wszystko siebie, jako tej, która tę drogę i przeszła i stworzyła * pozwolisz sobie na domykanie i rozstanie ze świadomością, że indukuje jakieś otwarcie * powiesz bliskim Ci kobietom to, co będziesz chciała powiedzieć * wyprzytulasz się i nawzruszasz * będziesz bogatsza o miłość, ludzi, przyjaźnie, doświadczenie

Praktyka:

W czasie po warsztacie – będziesz swoją własną drogę w rytm swojego serca.

   

 

 

Jesteś cudem

I możesz wszystko przekuwać w złoto.

 

 

 

Zapraszam Cię baaaaaaardzo serdecznie 

Dominika